Tomas Trijonis: „Keičiantis darbuotojų kartoms metiniuose pokalbiuose ugdymo tikslai užima vis svarbesnį vaidmenį.“
Pandemija ir jos sukelti, iki tol žmonijai įprastų veiklų, virsmai išmokė gyventi kitaip. Pokyčiai palietė daugumą gyvenimo sričių – jų neišvengė ir metinių pokalbių procesas. Būtent jis, šį kartą, pateko į Talentator apžvalgininkų akiratį, o tiksliau – metinių pokalbių metu išsikeliami ir įgyvendinami ugdymo tikslai.
Nauda organizacijai?
Metiniai pokalbiai – naujų siekių pradžia. Jų metu išsikeliami nauji ugdymo tikslai, galvojama apie mokymų integracijos procesus, su kuriais bus dirbama visus ateinančius metus, kad išsikelti tikslai taptų realybe. Tam reikia numatyti nuoseklų procesą, kuris dažnai neapsieina ir be pagalbinių įrankių.
„Skaitmenizuojantis pasauliui, organizacijos „apsiginkluoja“ sprendimais, padedančiais rinkti ir analizuoti ugdymo progreso statistiką. Šie sprendimai palengvina darbuotojų mokymąsi ir tobulėjimo sekimo procesą.“ – apie šiuometines tendencijas pasakoja T. Trijonis.
Anot pašnekovo: „Plati įmonės mokymų biblioteka, įdomūs e. mokymai – stiprus pagalbininkas darbuotojų saviugdos planavime ir svarbus faktorius tiek sklandžiam naujokų įvedimui, tiek esamų darbuotojų kompetencijų kėlimui. O remiantis „Gallup“ organizacijos 2016 metais atliktais tyrimais, nuolatinis tobulėjimas ir saviugda darbuotojui tampa motyvacinės sistemos integralia dalimi, be kurios naujos kartos darbuotojai nebeįsivaizduoja savo darbo vietos. O ir skaitmeninės priemonės besiugdančiajam suteikia daugiau aiškumo: ką reikia mokytis, kokias kompetencijas tobulinti, kaip tai padaryti?“.
Nauda personalo padalinių vadovams?
Laikas po metinių pokalbių – svarbių įmonei sprendimų metas. Žmogiškųjų išteklių specialistai analizuoja didelius kiekius bendros informacijos, skirtingais pjūviais. Metinių pokalbių metu surinkta informacija apie kiekvieną darbuotoją – vienas iš svarbiausių metinių pokalbių resursų, pagal kurį galima formuoti požiūrį į kiekvieną darbuotoją.
Darbo daug, todėl įmonės ieško patogių ir naudingų įrankių, gebančių atlikti skirtingų pjūvių analitikas, kurios gelbėja, kai tenka aiškintis įmonėje dirbančių žmonių gebėjimus ir kompetencijas.
Personalo padalinių vadovams labai aktualu, kad būtų galima:
- Vienoje vietoje susipažinti su visų įmonės darbuotojų kompetencijomis;
- Lengviau ir greičiau suprasti darbuotojų motyvacijos charakteristiką;
- Aiškiau identifikuoti silpnąsias ir stipriąsias puses;
- Greičiau panaudoti tinkamą motyvacinę sistemą;
- Tiksliai pamatuoti tikslų pasiekimo procentą ir kitus rodiklius.
Ugdymo valdymo sistemos
Įmonės nuolat ieško vis geresnių, jų kasdienius procesus optimizuojančių, įrankių. Vienas populiarių, kurį rekomenduoja ir Talentator ugdymo ekspertai – ugdymo valdymo sistemos (learning management systems – LMS).
Ugdymo valdymo sistemoje galite sukurti savo įmonės mokymų biblioteką, kurioje talpinsite darbuotojų poreikius atitinkančius e. mokymus, o darbuotojai jais naudosis sau patogiu metu. Taip pat ugdymo valdymo sistemoje darbuotojai galės stebėti gyvai vedamų mokymų grafiką, patogiai registruotis į mokymus ar dalyvauti juose virtualiai. LMS teikiamas funkcionalumas yra nepakeičiamas rengiant saviugdos planus, o tiesioginiams ir personalo vadovams atsiveria dar didesnės sprendimų galimybės:
- Rengiant ataskaitas, kuriose galima matyti vizualią statistiką apie individualių darbuotojų ar padalinių mokymąsi.
- Ruošiant sertifikacijos ir darbuotojo ugdymo(si) istorijos išrašus, kurie padeda suprasti jo stiprybes, silpnybes ir augimo polinkius.
Talentų valdymo platformos
Jeigu norite daugiau ir tai leidžia įmonės finansinės galimybės, galite pradėti pažintį su platesnėmis nei ugdymo valdymo sistemos – Talentų valdymo platformomis.
Tai dažnai yra kompleksiniai sprendimai, susiję tiek su darbuotojų ugdymu, tiek su jų karjeros planavimu, bei tų pačių darbuotojų pokalbių vykdymu skaitmeninėje erdvėje.
Talentų valdymo platformos savyje talpina įvairesnes galimybes: leidžia vesti ir vertinti tikslus, toje pačioje sistemoje nusimatyti asmeninius ugdymo planus, kompetencijų kėlimo planus ir būti tikriems, kad žmonių asmeniniai tikslai ir pasiekimai dera su bendra įmonės kryptimi ir strategija.
Ir pabaigai
Visai nesvarbu, ar nuspręsite įmonėje diegti ugdymo valdymo sistemą ar talentų valdymo platformą. Svarbiausia, kad ji atitiktų Jūsų įmonės poreikius ir metinių pokalbių metu išsikeltus tikslus, ugdant darbuotojus ir auginant įmonę. Tinkamai pritaikytos sistemos tampa nepakeičiamu pagalbininku įmonės procesų optimizavimo srityje ir vienu geriausiu įrankiu analizuojant įmonės darbuotojų saviugdos veiklą ir kompetetingumą įvairiose srityse.